Jak si půjčit ideálně?
27. 12. 2019
0 Comments


Pokud si totiž chce někdo půjčit od někoho cizího, kým mám nyní na mysli finanční instituci, nestačí jenom žádat. Je třeba hlavně přesvědčit o tom, že se ten, kdo půjčuje, také v pořádku se svými penězi shledá, až nadejde ten správný čas.
A v tomto přesvědčení je nejednou zakopán hodně velký pes. Protože ne každý ze zájemců o půjčku dokáže předložit dostatek důkazů, že bude schopen a ochoten vracet. A bez zaručení dobré platební morálky je naděje na úspěch mizivá.
Typické je to pro banky. Zde musí člověk dokládat dostatečně vysoké příjmy, absenci dluhů i záznamů v registrech dlužníků a podobně, musí mít prostě čistý štít, aby mu půjčili. A ani pak nejednou neuspěje.
A proto je rozhodně lepší, když problematický žadatel vsadí raději na nebankovní poskytovatele. A to proto, že hypotéka bez doložení příjmu je i někomu takovému daleko dostupnější. Jistě, i tady se musí příjmy nějakým způsobem doložit, aby bylo jasné, že bude mít budoucí dlužník z čeho splácet, ale těch způsobů, jak učinit, je tu celá dlouhá řada. A kde je dostatek variant, tam je i větší pravděpodobnost, že se cesta k penězům nakonec najde.

A tak stačí oslovit nebankovního poskytovatele půjček s (klidně i skromným) daňovým přiznáním, dokazujícím fungující podnikání, s fakturami, podnikatelským záměrem, výpisy z bankovních účtů, výplatními páskami, s rozhodnutím o přiznání některé sociální dávky, ale klidně i s příbuzným, jenž má příjmy a je ochoten se za žadatele těmito zaručit, a podobně.
A je-li schopnost splácet potvrzena, lze věřit v poskytnutí půjčky. Jinak stěží.